Fort Gaj prawie na finiszu! [FOTO]

W strzegomskim Forcie Gaj trwają intensywne prace związane z rewitalizacją. -Pierwszy etap prac miał zakończyć się we wrześniu tego roku, jednak z uwagi na roboty dodatkowe, inwestycja zakończy się w grudniu – tłumaczy Katarzyna Cioruń z UM w Strzegomiu.
 
Strzegomianie od wielu lat czekają na rewitalizację Fortu Gaj, który był jednym z ulubionych miejsc dla wielu pokoleń mieszkańców.

–W ramach I etapu prac zostały wyremontowane mury zewnętrzne, ścieżki, chodniki. W tej chwili wykonywana jest fontanna i nasadzenia zieleni. Zostały także zamontowane ławki, kosze na śmieci i zakończono budowę toalet. Niebawem rozpocznie się instalacja oświetlenia i monitoringu – wymienia naczelniczka Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych.

Historycznie w Forcie Gaj znajdowała się winnica, która także została odtworzona.
 
-Koszt rewitalizacji I etapu wyniesie blisko 4,5 mln zł – dodaje Katarzyna Cioruń i wskazuje, że część środków pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
Obecnie gmina złożyła wniosek o dofinansowanie i oczekuje na rozstrzygnięcie konkursu, który dałby środki na II etap rewitalizacji przestrzeni. Wówczas prace miałby rozpocząć się w przyszłym roku.
2021-11-17 19:11 551 Fort Gaj, remont, rewitalizacja, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb