Reklama


Reklama


Reklama

Finał sezonu jeździeckiego w Morawie. Od czwartku rusza Strzegom October Festival

To już ostatnia w tym roku międzynarodowa rywalizacja w jeździeckim triatlonie w Polsce. Ponad 380 koni, 10 tras crossowych oraz jeźdźcy i amazonki światowego formatu – Strzegom October Festival już w czwartek startuje na hipodromie w Morawie.

Zawodnicy z 30 krajów będą rywalizować w 10 konkursach międzynarodowych od poziomu dwóch do czterech gwiazdek w obu formatach, w klasie Intro oraz w młodzieżowym turnieju European Youth Eventing Masters. Rozegrane zostaną także trzy klasy krajowe.

Do udziału w zawodach zgłosili się wybitni wkkwiści, m.in. aktualna mistrzyni olimpijska i wicemistrzyni świata Niemka Julia Krajewski, jej rodak multimedalista Michael Jung - zawodnik, który posiada tytuł mistrza Europy, mistrza świata i mistrza olimpijskiego oraz  Australijczyk Andrew Hoy, prawdziwa legenda jeździeckiego sportu, ośmiokrotny olimpijczyk, sześciokrotny medalista olimpijski.

Na strzegomskich arenach zobaczymy także czołowych, polskich zawodników i całe podium tegorocznych Mistrzostw Polski w WKKW: Julię Gillmaier, Pawła Warszawskiego i Mateusza Kiempę.

Strzegom October Festiwal startuje w czwartek od próby ujeżdżenia. Cross, czyli najbardziej emocjonująca część jeździeckiego triatlonu będzie rozgrywany aż trzy dni, od piątku do niedzieli, a finałowe próby i wyłonienie zwycięzców nastąpią w weekend podczas konkursów skoków przez przeszkody i crossu.

Wstęp na zawody oraz parking są bezpłatne.


fot. Mariusz Chmieliński
2023-10-10 12:17 1002 WKKW, Morawa, Strzegom October Festival, zawody

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb