Finał Biennale Rzeźby w Granicie

8 artystów, 6 tygodni pracy i twórczy dialog ze strzegomskim granitem. Tak można podsumować tegoroczne VII Strzegomskie Biennale Rzeźby w Granicie, której finałem był wernisaż prac na Rynku.

Pokaz prac i możliwość spotkania z artystami były podsumowaniem tegorocznego VII Strzegomskiego Biennale Rzeźby w Granicie. Wernisaż odbył się 5 sierpnia na strzegomskim Rynku, a poprzedziła go konferencja poświęcona rzeźbie w przestrzeni publicznej. Podczas konferencji rozważano o stylach i formach rzeźb w odniesieniu do charakteru danej przestrzeni.

W trwającym 6 tygodni wydarzeniu brało udział 8 artystów: Robert Kaja, Grzegorz Niemyjski, Patryk Nieczarowski, Marcin Nosko, Norbert Sarnecki, Ewa Solima, Mateusz Wójcik, a także Robert Bućek z czeskiego Ołomuńca.

Komisarzem strzegomskiego biennale był Grzegorz Niemyjski, który prócz pracy organizacyjnej, merytorycznej i logistycznej także rzeźbił.

-Nie wyobrażam sobie, żeby nie połączyć funkcji komisarza z pracą twórczą – tłumaczy Grzegorz Niemyjski z Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. –Pełniąc funkcję komisarza dążyłem do tego, aby powstające prace miały między sobą różnice stylistyczne, a jednocześnie tworzyły koncepcyjnie spójny proces rzeźbiarski.

Artyści, z którymi można było porozmawiać o koncepcji i procesie tworzenia prac wypowiadali się pochlebnie o strzegomskim granicie, który mimo swojej twardości okazał się wdzięcznym tworzywem do formowania i poszukiwania kształtu.

Rzeźby trafią niebawem z Rynku na powstającą Aleję Rzeźb przy Alei Wojska Polskiego w Strzegomiu.
 

2018-08-05 17:06 2242 Biennale Rzeźby Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb