Eco-spotkanie w Morawie

W ubiegły piątek w Domku Klubowym na terenie hipodromu w Morawie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze". Uczestnicy spotkania mieli okazję uzyskać potrzebne informacje na temat zasad służących ochronie środowiska oraz rodzajów przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie.
 
Program Priorytetowy "Czyste powietrze" jest odpowiedzią na zmieniające się warunki klimatyczne i poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

W programie można ubiegać się o dofinansowanie. m.in. na wymianę pieca na zgodny z obecnymi normami energetycznymi, czy montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej.
 
Spotkanie zorganizował LKS Stragona Strzegom. Wzięli w nim udział mieszkańcy regionu oraz seniorzy z DDP „Senior-Wigor” w Strzegomiu.

Fot. LKS Stragona
2021-07-28 16:22 256 Morawa, program "Czyste Powietrze", LKS Stragona

Komentarze

~Dwa oka

Taaak, programy, spotkania, priorytety...szkoda, że tak naprawdę nikt nie pomyśli o jakimś programie, który pozwolił by żyć mieszkańcom tego miasta, bez smrodu i dymów ze słodowni. Szuka się rozwiązań środowiskowych dla ograniczenia niskiej emisji, segregacji odpadów, utrzymania czystości, a nikt z włodarzy tego miasta, nie myśli nad priorytetami, które spowodowały by ograniczenie zadymiania ulic przez słodownię.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb