Dzień Flagi w strugach deszczu [FOTO]

Tegoroczne obchody Dnia Flagi w wielu miejscach w kraju pokrzyżowała pandemia koronawirusa oraz deszczowa aura. Nie przeszkodziło to jednak strzegomianom, aby symbolicznie uczcić święto pod pomnikiem 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Mieszkańcy mogą być dumni także z innego powodu!

2 maja strzegomscy samorządowcy, przedstawiciele  Związku Strzeleckiego Oddział Strzegom, Klubu Gazety Polskiej oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej symbolicznie uczcili Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej pod pomnikiem  1050. Rocznicy Chrztu Polski w Strzegomiu.

To jednak nie jedyny powód do dumy. Strzegomianie po raz trzeci obchodzą Dzień Flagi z najwyżej umiejscowionym symbolem państwowym w powiecie świdnickim. Od 2019 roku z inicjatywy radnego Rady Miejskiej Mariana Góry na szczycie Góry Krzyżowej stanął maszt z flagą narodową. Szczyt należący do Korony Sudetów Polskich ma wysokość 358 m n.p.m., a dodając wysokość słupa, stanowi najwyżej położony punkt z zawieszoną Biało-Czerwoną w powiecie świdnickim.

Jeśli zatem uda się dojrzeć powiewający symbol państwowy na szczycie Wzgórz Strzegomskich, to warto pamiętać, że oba kolory to wspólne dziedzictwo i znak jednoczący nas wszystkich. To w końcu pod tymi barwami walczyli powstańcy, żołnierze, obywatele o wolność i niepodległość Polski!

2021-05-02 14:04 348 Dzień Flagi, święto, 2 maja, Strzegom, obchody

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb