.
.

Dzieci seniorom, seniorzy dzieciom [FOTO]

Wspólnie wypiekali pierniczki, kolędowali i robili świąteczne stroiki. Seniorzy nie czuli się samotni, a dzieci czerpały radość i energię. To bilans spotkania między uczestnikami zajęć w strzegomskim DDP "Senior-Wigor", a dziećmi z jaworskich placówek opiekuńczo-wychowawczych.

7 grudnia w Dziennym Domu Pobytu Senior-Wigor odbyło się spotkanie integracyjne uczestników z  dziećmi, z placówek "Dom Dzieciom w Jaworze" oraz "Jaworowy Start".

- Spotkanie wzorowaliśmy na działalności hybrydowych domów, które funkcjonują w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Australii. Łączą ze sobą funkcje domu spokojnej starości i domu dziecka - tłumaczy Anna Jarosińska, kierownik DDP "Senior-Wigor" w Strzegomiu. - Wielogodzinny warsztat okazał się pomysłem trafionym w dziesiątkę i jednocześnie zaczynem dobrej współpracy.

Seniorzy i ich goście wypiekali wspólnie pierniczki i przygotowywali ozdoby świąteczne. W międzyczasie poznawali się i nawiązywali relację. Ponadto, młodzi wykazali się wolą wsparcia osób starszych.

- Dzieci odbyły wcześniej przygotowanie teoretyczne, dotyczące idei wolontariatu, a teraz miały okazję doświadczyć tego w praktyce. Było to dla nich cenne wydarzenie, ale także miało znaczenie dla seniorów, ponieważ wsparło komunikację międzypokoleniową - mówi Agata Baranowicz, psycholog wspierający wychowanków.

Podczas spotkania, potrzeby obu grup wyraźnie się uzupełniały. Były dla siebie pomocą i jednocześnie towarzystwem.

Według Anny Jarosińskiej i Agaty Baranowicz, jest duża szansa, aby spotkanie stało się początkiem wspólnego projektu, który wielowymiarowo połączy obie przestrzenie i ich uczestników.

2019-12-08 13:23 715 Senior-Wigor w Strzegomiu, Dom Dzieciom w Jaworze, Jaworski Start, Anna Jarosińska, Agata Baranowicz

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb