.
.

Dzieci przejęły kontrolę nad miastem

300 dzieci z Polski i Czech, integracja międzykulturowa, możliwość poznania wielu zawodów i wartości pieniądza, a także „Sklep Marzeń” to tylko niektóre cele i atrakcje Transgranicznego Miasta Dzieci w Strzegomiu.

16 lipca ruszyło w Strzegomiu Transgraniczne Miasto Dzieci. Najmłodsi przez 4 dni będą poznawać tajniki kilkunastu zawodów, zarabiać pieniądze i integrować się podczas zajęć, animacji i zabaw.

- Polskie dzieci są na półkolonii i w związku z tym uczestniczą w zajęciach codziennie do godziny 16.00 – mówi Waldemar Skórski, koordynator projektu Transgraniczne Miasto Dzieci. – Po pierwsze ciężko pracują, po drugie zarabiają pieniądze, po trzecie wydają je w „Sklepie Marzeń”, lodziarni, kawiarni, na co chcą bez podpowiedzi dorosłych. Oprócz tego dzieci w projekcie obywatelskim wybiorą i nominują burmistrza w Mieście Dzieci – dodaje koordynator.

Czeskie dzieci są na pełnej kolonii i oprócz pobytu w mieście dzieci, popołudniami zwiedzają region.

- Eksperyment połączenia dzieci polskich i czeskich w pojedynczych grupach jest trudny – tłumaczy Waldemar Skórski. - Próbujemy tłumaczyć wszelkie nieścisłości i rozwiązywać problemy. Mam nadzieję, że do końca dnia dzieci będą zżyte, zebrane razem i świetnie się bawiły.

Projekt będzie realizowany przez kolejne 3 lata i będą w nim brały udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat, uczące się na poziomie edukacji szkół podstawowych.

Organizatorami tego przedsięwzięcia jest po stronie polskiej: Sudecka Izba Przemysłowo – Handlowa w Świdnicy, a po stronie czeskiej: Krajská Hospodářská Komora Královéhradeckého Kraje: a także przedstawiciele miast partnerskich – Strzegomia, Jicina, Horic i Novej Paki.

2018-07-16 17:53 1078 Trangraniczne Miasto Dzieci Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb