Dzieci mają prawo do gorącego obiadu!

Od 2 stycznia w Strzegomskim Ośrodku Pomocy Społecznej ruszyła kolejna tura wniosków do wieloletniego programu pn. ''Posiłek w szkole i w domu''. Rodziny objęte akcją mogą liczyć na gorący posiłek dla dzieci i prawo do paczek żywnościowych.
 
Aktualne wnioski do programu "Posiłek w szkole i w domu" można składać od stycznia do czerwca 2020 roku , ponieważ ten funkcjonuje w okresie trwania roku szkolnego.
 
Pomoc mogą uzyskać rodziny o dochodzie nieprzekraczającym 150% kryterium dochodowego (951,00 zł netto w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 771,00 netto na osobę w rodzinie) oraz spełniające przesłanki zawarte w punkcie 7. ustawy o pomocy społecznej. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni z Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzegomiu.
 
- Zadania wynikające z realizacji programu wykonuje się poprzez zapewnienie gorącego posiłku dla dzieci w przedszkolach, szkołach oraz pozostałych osób zakwalifikowanych. Rodzinom spełniającym kryteria wyżej wymienionego programu przysługuje również prawo do paczek żywnościowych w okresie Świąt Wielkanocnych oraz Świąt Bożego Narodzenia - tłumaczy pracownik OPS w Strzegomiu
 
W roku 2019 w gminie Strzegom gorącym posiłkiem dofinansowanych zostało 216 dzieci. Natomiast w okresie Świąt Wielkanocnych i Świąt Bożego Narodzenia wydano łącznie 700 paczek dla 386 rodzin.

Tekst: Olga Czuk
Zdjęcie: pixabay.com

2020-01-20 21:20 1014 OPS Strzegom, Ośrodek Pomocy Społecznej, posiłek w szkole i domu, pomoc żywnościowa

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb