.
.

Działkowcy! Przestańcie śmiecić! [FOTO]

Kilka dni temu otrzymaliśmy od  jednego z Czytelników zdjęcia zaśmieconej ścieżki na ogródkach działkowych .  -  Tak wygląda Aleja Wojska Polskiego, tuż przy tak zwanej alei rzeźb. Ładnie? Nadesłane fotografie postanowiliśmy pokazać jednemu z włodarzy Strzegomia i poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie.

Zanim podjęliśmy interwencję, zweryfikowaliśmy autentyczność zdjęć i potwierdziliśmy nagromadzone odpady na jednej z alejek znajdujących się w obrębie ogródków działkowych tuż przy wyjściu na Aleję Wojska Polskiego. Oprócz nieestetycznego wyglądu  odpadów czuć było  fetor,  na  który są skazani spacerowicze.

Zdjęcia i sprawę opisaliśmy Wiesławowi Witkowskiemu, zastępcy burmistrza Strzegomia i poprosiliśmy o komentarz.

- Tak naprawdę temat pojawił się już w momencie, kiedy rozpoczęliśmy przebudowę Alei Wojska Polskiego. Wówczas śmieci były podrzucane wykonawcy tej inwestycji – tłumaczy Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia. - Niedawno poruszałem ten problem z panem Ryszardem Chęcińskim, prezesem ROD i doszliśmy do tego, że działkowcy powinni zmienić nawyki i nosić odpady do zabezpieczonych na ten cel pojemników przy ul. Dworcowej. Prezes zadeklarował działania w tej sprawie.

Za pozostawione odpady odpowiada zarząd ROD, a tym samym działkowcy. Temat nie dotyczy jednak tylko Alei Wojska Polskiego, ponieważ podobna sytuacja miała miejsce przy ul. Promenady, gdzie odpady były pozostawiane w koszach ulicznych.

- Pamiętam dyskusję sprzed paru lat o tym,  że działkowcy w ogóle nie produkują odpadów, ponieważ noszą je do domu. A właśnie te zdjęcia, które miałem okazję zobaczyć pokazują ile nieczystości działkowcy wytwarzają. Trzeba pamiętać jeszcze o tym, że za wywóz odpadów nie odpowiada już ZUK, tylko firma Eneris i w związku z tym likwidacja takiego dzikiego wysypiska jest dodatkową czynnością, za którą trzeba zapłacić. Wówczas koszty poniosą solidarnie wszyscy działkowcy – dodaje Wiesław Witkowski.

Działkowiczom przypominamy o regulaminie ROD, którego § 68, pkt. 1 zabrania zanieczyszczania działek, alejek, dróg, rowów melioracyjnych, terenów przylegających do działki oraz otoczenia ogrodu wszelkimi odpadami, w tym pochodzącymi z działki, np. gałęziami, chwastami.


Fot. nadesłane przez Czytelnika

2019-06-26 13:46 986 śmieci, ROD, działkowcy

Komentarze

Darłem ryja na jednego działkowca jak dokładał śmieci do tych ze zdjęcia. To powiedział mi - "ty Rycho wal się, ja płacę za odpady do działkowca 25 zł i nie będę nosić śmieci od słodowni do Dworcowej"

~izak223

Taka prawda!! Złodzieje PZD co roku pobierają pieniądze za śmieci,a kontenerów nie widać,tak samo sie dzieje pod krzyżówka.Postawili 2 śmietniki małe,i myślą ze to wystarczy na 500 działek IDIOCI!!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb