.
.

Drugi dzień Święta Granitu [FOTO]

Sarsa i Nullizmatyka to artyści, którzy nie pojawili się na scenie podczas Święta Granitu Strzegomskiego. Plany pokrzyżowała pogoda. Nie zabrakło jednak emocji sportowych, pokazów, warsztatów i zabaw związanych z kamieniem.

15 czerwca strzegomski Rynek opanowała strefa wystaw przedsiębiorców branży kamieniarskiej. W centrum swoje miejsce znaleźli także uczniowie ze Szkoły Artystycznej w Horicach oraz z Zespołu Szkół w Strzegomiu, biorąc udział w warsztatach kamieniarskich. W tym roku międzynarodowy skład rozpoczął pracę nad kamiennymi stojakami rowerowymi, które niebawem staną w mieście.

Drugi dzień Święta Granitu Strzegomskiego przyniósł także rywalizacje sportowe podczas biegów dziecięcych oraz biegu miejskiego zorganizowanego przez społeczność biegową Strzegomska Dwunastka. Emocji dostarczyły również Turniej Szachowy i Gier Komputerowych, które odbyły się w obiekcie SCK. Nie zawiedli także członkowie Strzegomskiej Grupy Motocyklowej, którzy zaprezentowali się tuż po finale biegu miejskiego.

W parku miejskim Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich prowadziło warsztaty, gry i zabawy rodem z wieków średnich. Wśród kulinariów pojawiły się podpłomyki, którymi rycerze ochoczo częstowali przybyłych gości.

Scenę od godzin popołudniowych przejęli artyści. Wśród nich pojawili się Jan Samołyk, reprezentujący twórczość alternatywną oraz strzegomski projekt muzyczny Avenir. Niestety występy zespołów Nullizmatyka i Sarsa zostały odwołane ze względu na warunki pogodowe.

Nieoficjalnie mówi się, że Sarsa ma pojawić się w Strzegomiu w sierpniu br.

Fot. Sebastian Tyniecki
2019-06-16 09:20 1401 Święto Granitu Strzegomskiego 2019

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb