.
.

Dezodorant challenge - groźne wyzwanie nastolatków!

Nowa, głupia zabawa nastolatków powoduje chemiczne oparzenia i może doprowadzić do przeszczepu skóry. Uczniowie polskich podstawówek stawiają sobie wyzwanie pn. dezodorant challenge. Zabawa jest skrajnie niebezpieczna i przybiera różne formy.

Dezodorant challenge jest znany w polskich szkołach od dłuższego czasu. Idiotyczna zabawa dotarła z zachodu za pośrednictwem Internetu.  Wyzwanie polega na tym, by najdłużej wytrzymać rozpylanie dezodorantu w jednym miejscu na skórze. Efektem są oparzenia chemiczne, prowadzące nawet do przeszczepu skóry.

Zabawa może przybierać nowe formy. Prawdopodobnie jedną z nich jest wdychanie oparów dezodorantu, co powoduje chwilowe odurzenie i może także prowadzić do śmierci. 16 listopada, udział w takiej zabawie mógł pozbawić życia 11-letniego jeleniogórzanina, którego ciało znaleziono na terenie jednego z pustostanów. Obecnie przyczyny zgonu wyjaśnia policja.

Fantazja dzieci nie ma granic, podobnie jak siła Internetu, podsuwając pomysły na niebezpieczne zabawy. Warto, aby rodzice kontrolowali zawartość przeglądanych stron w sieci i przestrzegli pociechy przed konsekwencjami internetowych wyzwań.

 

Fot.: facebook.com/jamie.wasrobertson

2019-11-18 21:45 2398 deo challenge, dezodorant challenge

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb