Delfinek "się sypie"? [FOTO]

- Obawiam się, że nowy basen się sypie. Z elewacji odpadają płytki i tynk – taką wiadomość otrzymaliśmy kilka dni temu od jednego z czytelników. Sprawdziliśmy i potwierdziliśmy informację. Czy są zatem realne powody do obaw o stan techniczny budynku?

26 maja br. napisał do nas pan Tomasz (nazwisko do wiadomości redakcji), który opisał odpadające płytki i tynk z elewacji budynku krytej pływalni przy ul. Kochanowskiego w Strzegomiu, prosząc jednocześnie o interwencję w tej sprawie. Czytelnik uzasadnił prośbę, troską o stan techniczny obiektu i budżet gminy Strzegom, z którego miałyby być pokrywane ewentualne koszty naprawy.

Na miejscu okazało się, że informacja jest prawdziwa. Sprawę niezwłocznie zgłosiliśmy do Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM w Strzegomiu. Od pracowników UM otrzymaliśmy informację, że sytuacja jest znana i nie ma powodu do niepokoju w zakresie stanu technicznego budynku. Ponadto gmina nie będzie finansowała napraw, ponieważ obiekt objęty jest 5-letnim okresem gwarancji. Odspojenie płytek elewacyjnych i tynku zostały zgłoszone wykonawcy, a prace naprawcze zostaną przeprowadzone, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe.

2019-05-28 19:23 1940 basen, Delfinek

Komentarze

~romano

w środku pod prysznicami grzyb na suficie, w saunie wycieka spod fug, mokra sauna jakoś często w awarii, chodnik skandalicznie ułożony. Krawężnik rudzieje. Płyty z elewacji od początku odpadają.

Nic nowego Pan Tomasz nie wniósł. Ja Rycho już lutym darłem ryja w rynku przed domem władzy, że coś nie tak jest z "Delfinkiem", że nasza kasa się sypie i idzie w niwecz. Ale jak zwykle Rycha nikt nie słucha. Tylko za darcie ryja straszą mandatami.

~Do Rycha

Rychu mordo :) kiedy razem ryja podrzemy na rynku?

~Hennnnn

Ale najważniejsze, że chłopcy z PO zarobili.

~rummmi

zróbcie cykl na temat ostatnich budow miejskich. Stadion., Paderewskiego, Wojska Polskiego, Graby, Park koło netto. piękne przykłady partactwa.

~inspektoro

gdzie byl inspektor? widać z daleka, że montaż był niewłaściwie wykonany. tego powinien dopilnować w imieniu inwestora inspektor.

~Obywatel

Jak w budowie uczestniczyła (usunięte przez administratora) firma p.Sobola,to nie ma co się dziwić.....

~.POL.

o Kur...cze rzeczywiście słabo to wygląda :(

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb