Czy są powody do niepokoju? [FILM]

O funkcjonowaniu gminy Strzegom w trakcie pandemii koronawirusa mówili dzisiejsi goście Rozmowy Dnia Radia Sudety 24: Zbigniew Suchyta - burmistrz Strzegomia, Tomasz Marczak - przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz Krzysztof Kalinowski - dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury.

Sytuacja w Polsce, ale i w powiecie świdnickim, jeżeli chodzi o epidemię koronawirusa jest bardzo dynamiczna. Według danych z 26 marca w powiecie świdnickim zdiagnozowano 4 przypadki zakażenia koronawirusem. Dodatkowe 7 osób, z podejrzeniem zarażenia, przebywa w szpitalu. Aż 61 mieszkańców objętych jest kwarantanną domową.

Gośćmi dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Sudety 24 byli Zbigniew Suchyta - burmistrz Strzegomia, Tomasz Marczak - przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz Krzysztof Kalinowski - dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury. Tematem rozmowy była sytuacja w gminie Strzegom związana z epidemią koronawirusa.

Całość rozmowy niżej:

2020-03-26 17:07 3042 koronawirus, Strzegom

Komentarze

~Henhen

Może urząd postawilby kosz na rekawiczki jedorazowe przy impostach. Ludziska używajacy rekawiczek jedorazowych nie mają gdzie ich tam wyrzucić.

~Anna 33

A może urzad podawałby do naszej wiadomości ile osób jest objętych kwaranntana czy z podejrzeniem choroby bo jak narazie nic cisza

~Ola85

A może Pan burmistrz stanął by na wysokości i każdemu mieszkańcowi gminy zafundował chociażby po jednej maseczce, szczególnie starsze ludziom żeby dotarła do nich powaga sytuacji:(

~Ola85

A może Pan burmistrz stanął by na wysokości i każdemu mieszkańcowi gminy zafundował chociażby po jednej maseczce, szczególnie starsze ludziom żeby dotarła do nich powaga sytuacji:(

~Josif

Zapraszam pod Netto. Tam już tak kolorowo nie jest. Brak ograniczeń wchodzić można ile się chce i nieważna ilość osób. A na kasach jeden na drugim.

~Patti

W netto od dziś juz widziałam ograniczenie do 50 ciu osób, jeśli wchodzi więcej to maja byc zamykane drzwi. Na kasach są linie a zresztą ludzie siedzcie w domu a nie szlajacie sie po sklepach. Skoro PAN tak zaprasza to znaczy ze jest tam częstym gościem. Ludzie to od was zależy co sie dzieje na sklepach. Zresztą do biedronki tez wypuszczali dziś normalnie

~Stiopa

Skoro urząd zamknięty na cztery spusty i tylko dyżury urzędnicze są pełnione, to ja się "zapytowywuję" pana burmistrza. Czy pensje urzędnicze za siedzenie w domu, będą obniżone do wysokości płac za dyżury? Tylko proszę bez tłumaczenia, że praca zdalna, że wytężone umysły urzędniczek i urzędników. Że pensja się im po prostu należała. Bo przecież w normalnym czasie, urzędniczki i urzędnicy nie wytężają swoich umysłów i nie za mocno pracują, a co dopiero w takim czasie, gdzie nic nie robią.

~Josif

Patti Nie jestem gościem nie ma ograniczeń a wiem bo żona tam pracuję. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb