Czas na efektywnie energetyczny biznes

Małe i średnie firmy z Dolnego Śląska mogą starać się o dofinansowanie na realizację działań dotyczących zwiększenia efektywności energetycznej. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego rozdysponuje wśród przedsiębiorców blisko 38 mln złotych.

Projekt ma na celu wymianę lub modernizację źródła energii oraz zastosowanie wysokowydajnych technologii energetycznych.

– Efektywność energetyczna stanowi ogromną szansę na poprawę kondycji finansowej sektora MŚP. Rosnące z roku na rok koszty energii stanowią znaczące obciążenie w budżecie przedsiębiorstw. Każde obniżenie kosztów wpływa na poprawę ich kondycji finansowej– tłumaczy Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. – Dlatego tak ważne jest zachowanie zasad zrównoważonego rozwoju i racjonalnego zużycia oraz korzystanie z odnawialnych źródeł energii – dodaje.
 
Dofinansowanie przeznaczone będzie w szczególności na głęboką termomodernizację obiektów w przedsiębiorstwach, technologie odzysku energii wraz z systemem wykorzystania energii ciepła odpadowego, budowę i przebudowę, wymianę źródeł ciepła, w tym zastosowanie systemów grzewczych opartych na odnawialnych źródłach energii oraz rozbudowę linii produkcyjnych na bardziej efektywne energetycznie.
 
Więcej informacji na temat „Pożyczki na Efektywność Energetyczną w MŚP” na stronie https://frw.pl/efektywnosc-energetyczna-w-msp/

2018-10-05 10:00 1366 Fundusz Regionu Wałbrzyskiego Dofinansowanie MŚP

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb