Burmistrz Strzegomia z absolutorium i wotum zaufania

7 czerwca podczas sesji Rady Miejskiej radni udzielili burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok i wotum zaufania za realizację zadań określonych w "Raporcie o stanie gminy za 2020 rok". Pozytywną opinię wydała także Regionalna Izba Obrachunkowa.

Za udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza zagłosowało 20 radnych, a jedna osoba była nieobecna.

 
- To był niezwykle trudny rok, który nas wszystkich zaskoczył, ale wspólnymi siłami daliśmy radę! Jeszcze raz wszystkim dziękuję – powiedział podczas sesji Zbigniew Suchyta.

Budżet gminy Strzegom zamknął się nadwyżką w kwocie 9.551.279,03 zł przy planowanym deficycie 2.860.538,52 zł. Dochody wyniosły 142.269.451,82 zł. Wydatki inwestycyjne opiewały na kwotę 15 143 430,97 zł, a zadłużenie gminy na koniec okresu sprawozdawczego zamknęło się kwotą 49.632.319,46 zł.

Poniżej znajduje się link do prezentacji, która w czytelny sposób ukazuje sprawozdanie budżetowe gminy Strzegom za rok 2020 r.
LINK DO PREZENTACJI

Fot.:UM w Strzegomiu
2021-06-07 18:44 323 absolutorium, wotum zaufania, gmina Strzegom, Zbigniew Suchyta, burmistrz

Komentarze

NALEŻY WSPOMNIEĆ O DOSKONAŁEJ KONDYCJI STRZEGOMSKIEGO ZAKŁADU USŁUG KOMUNALNYCH I NAJLEPSZYCH DOTĄD LATACH TEJ SPÓŁKI POD WZGLĘDEM ZARZĄDZANIA I INWESTOWANIA. NOWA PANI PREZES PANI MARTA ZIĘBA POPRZEZ WSPANIAŁE WYSOKIEJ KLASY ZARZĄDZANIE, OLBRZYMIĄ WIEDZĘ, WYCZUCIE POTRZEB ORAZ OSOBISTE ZAANGAŻOWANIE WYDZWIGNĘŁA FIRMĘ W BARDZO KRÓTKIM CZASIE NA EUROPEJSKI POZIOM USŁUG. PROSZĘ ZOBACZYĆ JAKIM DYSPONUJEMY NOWOCZESNYM SPRZĘTEM, JAK PRACOWNICY SĄ DOINWESTOWANI W PROFESJONALNE SZKOLENIA KADRY JAK I SŁUŻBOWĄ ODZIEŻ. NA TAKIM POZIOMIE STRZEGOMSKI ZUK JESZCZE NIGDY NIE BYŁ. A PRZECIEŻ INWESTYCJA W PRACOWNIKA PRZEKŁADA SIĘ NA POZIOM PRACY, ZADOWOLENIE, DOWARTOŚCIOWANIE I MIŁĄ WSPÓŁPRACĘ. PANI PREZES TO WSZYSTKO OSIĄGNĘŁA W BARDZO KRÓTKIM CZASIE WŁASNYM ZAANGAŻOWANIEM I SERDECZNOŚCIĄ DO LUDZI. AŻ MIŁO ZOBACZYĆ NA ULICACH, PARKACH, SKWERACH ŁADNIE UBRANYCH W JEDNAKOWĄ PROFESJONALNĄ ODZIEŻ, Z NOWYM PROFESJONALNYM SPRZĘTEM DO PRACY I UŚMIECHNIĘTYCH PRACOWNIKÓW. POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW ORAZ PANIĄ PREZES SKŁADAJĄC GRATULACJE ZA WYPROWADZENIE FIRMY NA BARDZO WYSOKI POZIOM USŁUG, NA EUROPEJSKI POZIOM USŁUG.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb