.
.

Brakuje krwi w regionie!

Dramatyczna sytuacja w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – brakuje wszystkich grup krwi. Ta rzeczywistość może mieć potencjalnie wpływ na każdego z nas, dlatego RCKiK apeluje o podzielenie się życiodajnym płynem.

- W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy krytyczną ilość dawców krwi na naszym terenie. Na  całym obszarze RCKiK w Wałbrzychu, wśród 11 powiatów, krew oddało niespełna 45 osób – informuje Joanna Ziejło – Augun z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wakacje są dla pacjentów RCKiK są bardzo trudne, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na krew,  natomiast spada ilość osób mogących oddać krew m.in. z uwagi na sezon urlopowy i dużą ilość dyskwalifikacji.

- Ta smutna rzeczywistość, może mieć potencjalnie wpływ na każdego z nas. Krwi nie da się wyprodukować, tylko drugi człowiek może się nią podzielić. Aktualnie z krwi korzystają noworodki jak i osoby starsze m.in: chore na białaczkę i inne nowotwory, osoby po wypadkach, po przeszczepach – dodaje Joanna Ziejło – Augun.

Krew można oddać codziennie w RCKiK w Wałbrzychu, przy ul. Chrobrego 31 w godz: 7.00- 13.30., oraz podczas ekip wyjazdowych (info na stronie- www.rckik.pl)

2019-07-30 17:30 1036 krew, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, brak krwi

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb