Brak chętnych do komisji wyborczych

20 kwietnia minął termin powołania obwodowych komisji wyborczych przed planowanymi na 10 maja wyborami prezydenckimi. W gminie Strzegom nie udało się zatwierdzić 5 z 25 komisji. Powodem jest brak chętnych.

- Zgodnie z kodeksem wyborczym, minimalny skład komisji wyborczej powinien osiągnąć pięciu członków. Na dzień dzisiejszy brak odpowiedniej liczby kandydatów spowodował, że nie powołano 5 komisji w gminie Strzegom. Z bieżących informacji, uzyskanych od urzędnika wyborczego wynika, że wpływają rezygnacje od osób, które wcześniej zadeklarowały swój udział - tłumaczy Wiesław Witkowski, wiceburmistrz Strzegomia.

Nie udało się powołać komisji w PSP nr 2 w Strzegomiu, Rusku, Żółkiewce, Stanowicach i Granicy. Powołanie obwodowych komisji wyborczych miałoby dotyczyć jedynie głosowania w formie tradycyjnej, z uczestnictwem wyborców przy urnach. Wydaje się jednak, że wybory w tej formie się nie odbędą. Przekreśliła to decyzja prezydenta z 17 kwietnia br., który podpisał się pod zapisami cedującymi kompetencje PKW  na Ministra Aktywów Państwowych. Chodzi m.in. o ustalanie wzoru kart oraz zlecenie ich druku.

Zgodnie z obowiązującą ordynacją wyborczą wybory prezydenckie mają się odbyć 10 maja.

2020-04-22 11:31 1442 wybory prezydenckie, Strzegom, 2020

Komentarze

~Jurek

Zwracam się do Burmistrza Miasta Strzegom z informacją ,że nie wyrażam zgody na udostępnianie moich danych osobowych komukolwiek a w szczególności Poczcie Polskiej I wojewodzie. jednocześnie informuję że, W przeciwnym wypadku podejmę kroki prawne w ramach ustawy o ochronie danych osobowych.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb