Będzie nowy wóz dla OSP Jaroszów

23 maja br. wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wręczył promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Dolnego Śląska. Na liście znalazła się jednostka z Jaroszowa z kwotą 360 tys. zł.

Promesy otrzymały w sumie 34 jednostki OSP z Dolnego Śląska. Wśród nich znalazła się także OSP Jaroszów z deklaracją otrzymania kwoty 360 tys. zł na zakup nowego pojazdu. Gmina Strzegom zarezerwowała na ten cel 400 tys. zł.

- Chcemy jak najszybciej ogłosić przetarg i prawdopodobnie będzie to początek czerwca. Rozstrzygnięcie planujemy na listopad tego roku i powinien być to moment, w którym druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymają nowy pojazd - tłumaczy Urszula Olszewska, prezes zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Strzegomiu, która odebrała z rąk Pawła Hreniaka promesę.

To nie koniec dobrych informacji dla strażaków z OSP Jaroszów, ponieważ niebawem do użytku zostanie oddana ich nowa siedziba mieszcząca się w Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów.

Źródło: duw.pl
2019-05-23 13:22 1952 Dolnośląski Urząd Wojewódzki, OSP Jaroszów, wóz strażacki

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb