Reklama


Reklama


Reklama

Baszta w Rogoźnicy oświetlona!

Trwa rewitalizacja zabytkowego parku dworskiego w Rogoźnicy. Po renowacji murów, baszty i budowie drewnianej sceny przyszedł czas na oświetlenie obiektu. To jednak nie koniec działań. 

Pod koniec lipca br. zakończyły się prace związane z wykonaniem nawierzchni mineralnej przy scenie w parku oraz oświetlenia bryły baszty. To już kolejny zrealizowany etap dużego projektu rewitalizacji zabytkowego parku dworskiego. Wcześniej przy wyremontowanym belwederze w rogoźnickim parku został wybudowany podest sceniczny przeznaczony do plenerowych występów. 

Obecnie wykonany etap robót jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wielkość przyznanego dofinansowania to kwota rzędu 25,8 tys. zł - wartość całego zadania to kwota ok. 54 tys. zł.

W najbliższym czasie gmina planuje wykonać jeszcze jeden niewielki etap projektu rewitalizacji parku - jedną ze ścieżek komunikacyjnych. Roboty te będą finansowane z funduszu sołeckiego wsi Rogoźnica.

Wszystkie te prace zrealizowano w ramach rewitalizacji dawnego parku dworskiego w Rogoźnicy poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej w celu stworzenia nowej strefy aktywności wsi.
2021-08-27 08:22 1180 baszta, Rogoźnica

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb