Auto wypadło z drogi pomiędzy Strzegomiem, a Żółkiewką [FOTO]

26 września na drodze pomiędzy Strzegomiem, a Żółkiewką doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca autem marki Peugeot nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i wjechała do rowu. W aucie były dwie osoby.

- Służby zostały poinformowane o zdarzeniu o godzinie 16:55. Na łuku drogi, pomiędzy miejscowościami Strzegom i Żółkiewka, 47-letnia kierująca nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do rowu, a następnie przy udziale siły rozpędu, powróciła na jezdnię w ruchu niekontrolowanym - tłumaczy asp. Szymon Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

W aucie znajdowała się 17-letnia pasażerka. Obie kobiety mogą mówić o dużym szczęściu, ponieważ poza niewielkimi obrażeniami, nikomu nic się nie stało. Kierująca pojazdem została ukarana mandatem i punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Na miejscu zdarzenia pracowali druhowie z OSP Strzegom, OSP Żelazów, JRG Świebodzice, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Policja apeluje o ostrożną jazdę i przypomina, że rozpoczęty okres jesienny to czas, kiedy często zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają szczególnej uwagi podczas jazdy. Deszcz i mgła w znacznym stopniu ograniczają pole widzenia kierowcy, co ma znaczny wpływ na kierowanie pojazdem, zdecydowanie skracając przy tym możliwość podjęcia szybkiej i właściwej reakcji.

2020-09-26 18:13 2684 wypadek, Żółkiewka, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb