Aryzta Polska rozbudowuje fabrykę. Przybędzie nowych miejsc pracy [FOTO]

24 września br. oficjalnie podpisano akt erekcyjny oraz wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę fabryki pieczywa w Strzegomiu. Inwestycja ma zakończyć się w październiku 2022 roku i zapewnić 60 nowych miejsc pracy.

- Bardzo się cieszymy z takiej decyzji inwestora, ponieważ oznacza to nowe podatki dla gminy, a warto przypomnieć, że za chwilę firma przestanie korzystać ze zwolnień podatkowych w podatku od nieruchomości. Najważniejsze jest jednak to, że pojawią się kolejne miejsca pracy – tłumaczy Wiesław Witkowski, wiceburmistrz Strzegomia.

Zakład Aryzta w Strzegomiu zatrudnia obecnie około 300 pracowników i jest jednym z największych dostawców bułek w Europie Środkowej. Rozbudowa firmy jeszcze bardziej umocni pozycję lidera i zwiększy moce produkcyjne do 200 mln sztuk pieczywa rocznie.

– Jesteśmy zwykłymi piekarzami. Ludźmi, którzy pieką chleb, będący podstawą naszej diety (…). Jesteśmy także częścią regionu, który nas przygarnął prawie 10 lat temu. W Strzegomiu znaleźliśmy naszą małą ojczyznę w Polsce (…) i jest nam tu bardzo dobrze, o czym świadczy nasza nowa inwestycja – mówił podczas oficjalnego rozpoczęcia rozbudowy strzegomskiej fabryki Waldemar Topolski - dyrektor zarządzający Aryzta Polska.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Urs Jordi – przewodniczący Rady Dyrektorów firmy Aryzta, Piotr Bańka – dyrektor operacyjny w Aryzta, Adam Pieńkowski – dyrektor generalny McDonald’s Polska, Wiesław Witkowski – zastępca burmistrz Strzegomia oraz Piotr Fedorowicz – starosta świdnicki.

Zakład Aryzta w Strzegomiu powstał w 2013 roku i z powodzeniem rozwija ofertę produktową. Nowa instalacja będzie wypiekać kilkadziesiąt tysięcy bułek na godzinę – od formowania ciasta po pakowanie. Wartość inwestycji to ok. 100 mln zł, a jej głównym wykonawcą została firma Takenaka.
2021-09-24 19:02 605 Aryzta Polska, rozbudowa, fabryka, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb