Reklama


Reklama


Reklama

Aryzta Półmaraton Strzegom już w sobotę!

7 października wystartuje jedna z największych imprez biegowych w powiecie świdnickim. Rozpoczęło się odliczanie do startu szóstej edycji Aryzta Półmaraton Strzegom. Atestowana i malownicza trasa będzie wiodła po gminie Strzegom i Dobromierz.

Oprócz dystansu półmaratonu - ponad 21 kilometrów, dla mniej zaprawionych biegaczy organizatorzy szykują Bieg Piekarza, a najmłodsi spróbują sił w Biegu Ciasteczkowym.

Reprezentujący organizatorów - Edward Fedyczkowski informuje, że w tym roku Bieg Piekarza odbędzie się po nowej, bardziej przyjaznej dla biegaczy trasie, ale jednocześnie jej dystans zwiększy się o 1 km.

Rywalizacja, podobnie jak w latach poprzednich, rozpocznie się w strzegomskim Rynku. Bieg będzie przebiegał po trasie z zamkniętym ruchem kołowym drogami gminy Strzegom i Dobromierz przez miejscowości: Żółkiewka, Żelazów, Godzieszówek, Roztoka, Jugowa oraz Tomkowice.

Każdy, kto weźmie udział w biegu, otrzyma pakiet startowy oraz pamiątkowy medal. Edward Fedyczkowski wskazuje, że jego kształt i forma nawiązują do obrysu granic administracyjnych gminy Strzegom.

Wszyscy zawodnicy będą mieli szansę nieodpłatnie wykonać grawer na otrzymanym medalu, zaś najlepsi otrzymają nagrody finansowe.

Organizatorzy informują jednocześnie o utrudnieniach na trasie półmaratonu. Od godziny 7:30 do 16:30 zamknięta będzie ulica Krótka w Strzegomiu. Od godziny 7.30 do 12.00 zamknięty będzie wjazd do Rynku od strony ul. Kościuszki. Od godziny 10.00 do 12.00 wjazd do centrum będzie niemożliwy od ulic Świdnickiej i Św. Anny. Ponadto w godzinach od 10.45 do 14:15 ograniczony będzie wjazd na trasę biegu, przebiegającą przez strzegomskie ulice: Kościuszki, Niepodległości, Jeleniogórską, Dolną i Bohaterów Getta oraz miejscowości: Żółkiewka, Żelazów, Godzieszówek, Roztoka, Jugowa, Tomkowice.

fot. archiwum NaszStrzegom.pl / materiały organizatora
2023-10-06 10:30 1736 półmaraton, Aryzta Półmaraton Strzegom, bieg, rywalizacja, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb