Reklama


Reklama


Reklama

Amerykańskie radiowozy na ulicach miasta [FOTO]

W sobotnie popołudnie ulicami Strzegomia przejechała flota kilkunastu amerykańskich radiowozów. Oryginalne auta pojawiły się w mieście, w ramach swojej podróży po Dolnym Śląsku. Szczególną uwagę mieszkańców przyciągały klasyki - Ford Crown Victoria, Explorer czy Dodge Charger, od lat służące w amerykańskiej policji. Jednym słowem – było na co popatrzeć!

Jeden z organizatorów tournée po Dolnym Śląsku, Mariusz Wypychowski, tłumaczy, że właściciele policyjnych aut, którzy odwiedzili miasto, należą do około 400 osobowej grupy pasjonatów amerykańskich radiowozów w Polsce, a ich celem jest pokazanie swoich samochodów, ale i promocja American Cars Mania - międzynarodowej imprezy motoryzacyjnej w Polsce.

Cyprian Jurek
, jeden z uczestników przejazdu po Dolnym Śląsku, informuje, że Strzegom nie przez przypadek znalazł się na mapie trasy. - Chciałem pokazać grupie (...), jak wygląda gmina Strzegom, gdzie się urodziłem i wychowywałem - dodaje pasjonat motoryzacji.

W Strzegomiu radiowozy zatrzymały się na kilkanaście minut, dając mieszkańcom możliwość zobaczenia samochodów z bliska i porozmawiania z ich właścicielami. Wiele osób nie mogło oprzeć się pokusie i zrobiło pamiątkowe zdjęcia.
2023-04-16 13:59 3264 amerykańskie pojazdy, amerykańskie radiowozy, USA, Strzegom

Komentarze

~Tomasz

Fajna akcja, ale dlaczego nigdzie nie było żadnej informacji na ten temat przed wydarzeniem?

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb