Alpaki odwiedziły seniorów [FOTO]

12 kwietnia uczestników zajęć w Dziennym Domu Pobytu „Senior Wigor” w Strzegomiu odwiedziły alpaki o imionach Miki i Kluska. Jest to jeden z elementów innowacyjnej zooterapii, realizowanej w placówce dla poprawy kondycji psychicznej i fizycznej podopiecznych.

- Inwestujemy w nowoczesne zajęcia terapeutyczne, w tym zooterapię, która przynosi natychmiastowe efekty. Tym razem na nasze zaproszenie w placówce pojawiły się alpaki. Obcowanie z nimi oddziałuje na stan zdrowia psychicznego i fizycznego, ale największą moc ma dotyk, który poprzez wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, uspokaja, powoduje rozluźnienie i działa antydepresyjnie – tłumaczy Anna Jarosińska, kierownik DDP „Senior Wigor” w Strzegomiu.

Alpaki są trawożernymi ssakami z rodziny wielbłądowatych, które dają się łatwo udomowić. Pochodzą Ameryki Południowej i słyną ze spokoju i łagodnego usposobienia, które doceniają terapeuci na całym świecie.

- Sekret „wełnianych terapeutów” tkwi w tym, że są motywatorem wzmacniającym proces rehabilitacji. Ponadto alpaki bardzo szybko rozkochują w sobie i uzależniają, a do tego powodują, że endorfiny tryskają rzekąmówi Marta Górska, alpakoterapeuta z Wieściszowic.

Spotkanie ze zwierzętami trwało ponad godzinę i wprowadziło wiele pozytywnych emocji, które w widoczny sposób wsparły sferę emocjonalną i fizyczną seniorów.

2019-04-12 16:15 1523 Alpaki, Senior Wigor, zooterapia, alpakoterapia

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb