1,5 mln zł na przebudowę ul. Konopnickiej

2 kwietnia sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz poseł na Sejm RP – Ireneusz Zyska wręczył strzegomskim samorządowcom promesę na 1,5 mln zł w ramach Rządowego Funduszu inwestycji Lokalnych. Pieniądze mają być przeznaczone na przebudowę ul. Konopnickiej w Strzegomiu.
 
- Bardzo dziękuję za kolejne wsparcie naszych lokalnych inwestycji. Dodam, że na ul. Konopnickiej powstanie zespół budynków mieszkalnych, składający się z około 80 mieszkań komunalnych - wskazał burmistrz Zbigniew Suchyta.
 
Przypomnijmy, że gmina złożyła wniosek o wsparcie finansowe budowy mieszkań do Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Fundusz Dopłat. W większości będą to lokale o powierzchni około 26 metrów kwadratowych.

Przypomnijmy, że Mieszkania komunalne mają być przeznaczone dla ludzi starszych, małych rodzin oraz osób wychodzących z domów dziecka lub rodzin zastępczych. Będzie tam także część przeznaczona na mieszkania krótkoterminowe, jak również lokale dla osób, które nie płacą czynszów.

Fot. UM w Strzegomiu
2021-04-02 16:47 1205 Fundusz Inwestycji Lokalnych, Ireneusz Zyska, Zbigniew Suchyta

Komentarze

~marynorz

Widać ten Irek to fajny chłop. Ciekawe kiedy da jakąś kasę na Morską, moją ulubioną Strzegomską ulicę? Bo Zbigniew nie lubi tej ulicy i nic nie przeznaczy na jej remonta.

~Garażowiec

Może by nasz kochany burmistrz też by wyłożył kasę na ul.Św Jana,na którą obiecywał w pierwszej kampanii

~Qwert

A co z drogą na godzieszowek? Nie dość że koparki na gąsienicach jeżdżą ładuje się na niej tiry to dziura na dziurze ale nikomu to nie przeszkadza

~Damazy

Jak byś ~Garażowiec był przewodniczącym rady miejskiej, to byś miał piękną drogę do garażu. Albo gdybyś miał garaż na Kościuszki, za piekarnią. A tak jak to Burmistrz mówi...nigdzie nie robią dróg do garaży z wyjątkiem tych po kumpelsku.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb