Rozdali maluchom ponad 400 paczek [FOTO]

„Wszystko za dziecięcy uśmiech” to hasło wydarzenia, zorganizowanego przez samorządowców i mieszańców z gminy Strzegom. W minioną niedzielę z osobowego samochodu zrobili zaprzęg, założyli mikołajkowe kostiumy i rozdali maluchom ponad 400 paczek na ulicach miasta.

- Jest to kontynuacja „Balu Malucha”, realizowanego przez wiele lat w auli strzegomskiego LO – tłumaczy Tomasz Marczak, współorganizator wydarzenia, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu. -Ze względu na pandemię zamieniliśmy formułę spotkania z dziećmi, z balowej na mobilną – dodaje.

Trzeba przyznać, że pomysł się udał, a „mechaniczny zaprzęg” robił wrażenie na ulicach miasta. Warto w tym miejscu podkreślić, że jego funkcję pełnił samochód z odkrytą kabiną pasażerską typu kabriolet.

-Mobilny zaprzęg spotkał się z wielką życzliwością kierowców, którzy pozdrawiali św. Mikołaja dźwiękiem klaksonu, ale również przechodniów machających do świątecznej ekipy – relacjonuje Tomasz Marczak.

Organizatorami wydarzenia byli: Sabina Wiktorowicz, Magdalena Stodolak, Tomasz Marczak, Cezary Włodarczyk i Przemysław Stempniewicz. W rolę kierowcy „zaprzęgu” wcielił się Franciszek Piłat.

Źródło: Organizatorzy / opr. NaszStrzegom.pl
2021-12-06 18:16 486 mikołajki, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb