.
.

Przetestowany przez najmłodszych [FOTO]

Najmłodsi mieszkańcy Wieśnicy doczekali się kolorowego i bezpiecznego placu zabaw i z pasją testują nowe atrakcje. – Byliśmy ostatnią wsią w naszej gminie, która i nie miała placu zabaw – tłumaczy Marek Czyczerski, sołtys Wieśnicy. 
 
- Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu powstania w naszej wsi placu zabaw, a to jeszcze nie wszystko. Niebawem powstanie siłownia zewnętrzna, boisko do uprawiania koszykówki lub siatkówki oraz stanica rowerowa. Będzie można tam zrobić sobie np. grilla - mówi Marek Czyczerski, sołtys Wieśnicy. 
 
Budowa placu zabaw to pierwszy etap zagospodarowania działki w Wieśnicy na potrzeby terenu rekreacyjno – sportowego. Inwestycja kosztowała ok. 82 tys. zł. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo GRUPA HYDRO Spółka z o. o. Spółka Komandytowa z siedzibą w Mosinie.
 
- Zagospodarowanie działki świetnie komponuje się z aktualnie budowaną ścieżką rowerową na trasie Strzegom-Wieśnica. Już teraz zapraszamy strzegomian i turystów na rowerach do skorzystania z naszej oferty spędzenia wolnego czasu. Warto jeszcze podkreślić, że byliśmy ostatnią wsią w naszej gminie, która nie miała placu zabaw – dodaje Marek Czyczerski.
 
Zakres robót budowlanych obejmował m. in.: wykonanie bezpiecznej nawierzchni z piasku i ogrodzenia. Ponadto zamontowano piaskownicę, ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery. Atrakcjami są różnorodne urządzenia zabawowe: huśtawka podwójna  i bocianie gniazdo, zestaw sprawnościowy ze zjeżdżalnią, zestaw sprawnościowy ze ścianką wspinaczkową, 4-osobowa huśtawka wagowa, bujak sprężynowy i zestaw zabawowy.

Cały zestaw testują najmłodsi mieszkańcy Wieśnicy z uśmiechem na buzi. Decyzja o budowie placu wydaje się zatem strzałem w dziesiątkę.

2020-06-23 20:05 498 plac zabw, Wieśnica

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb