Odsłonięto pomnik Lilijki Harcerskiej i przyznano tytuł "Młody Aktywny Strzegomianin" [FOTO]

Ponad 120 harcerzy z regionu, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa oraz zaproszeni goście i mieszkańcy uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia pomnika Lilijki Harcerskiej w Strzegomiu. Wydarzenie było także okazją do wręczenia tytułu  „Młody Aktywny Strzegomianin”, który przypadł Janowi Kubiakowi.

4 września br. punktualnie o 16.00 rozpoczęły się uroczystości związane z odsłonięciem długo wyczekiwanego przez harcerzy pomnika Lilijki Harcerskiej. Warto podkreślić, że w wydarzeniu wzięli udział harcerze z całego regionu m.in. z Chojnowa, Świebodzic, Wrocławia, Legnicy, Strzegomia, Sobótki i Świdnicy, integrując w ten sposób organizację ZHP i ZHR.

Podczas odsłonięcia pomnika, odbyło się także nadanie tytułu „Młody Aktywny Strzegomianin”, który przypadł Janowi Kubiakowi – człowiekowi wielu pasji, pielęgnującemu najważniejsze wartości etyczne, moralne i duchowe. Janek, bo tak o nim mówią bliscy i przyjaciele, jest także przewodnikiem młodego pokolenia i przykładem w wielu dziedzinach.

Przypomnijmy, że pomysłodawczynią i autorką projektu Harcerskiej Lilijki jest Anna Rudnicka-Kubiak, która zabiegała o realizację symbolu harcerskiego w ramach budżetu obywatelskiego. Wykonawcą pomnika jest znany strzegomski rzeźbiarz - Jerzy Zysk.
2021-09-04 20:38 607 pomnik, uroczystość, Lilijka Harcerska, ZHP, ZHR, Janek Kubiak, Strzegom, Młody Aktywny Strzegomianin

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb